Velkoplošný tisk - reklamní plachty

Affiliate marketing PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Sobota, 10 Prosinec 2011 15:56

Affiliate marketing

Systém Affilate u nás ještě není příliš rozšířen. Jedná se o způsob reklamy, kdy platíte až přímo za získaného zákazníka. Je to tedy provizní systém. Za zobrazování ani prokliky se neplatí nic, platí se až ve chvíli kdy člověk, který kliknul na odkaz také nakoupil. Je to vpodstatě nejméně rizikový způsob reklamy, vždy si můžete sami říct, kolik jste za získání zákazníka ochotni zaplatit a stejnou částku nakonec opravdu zaplatíte.

Někdy se používá i v kombinaci s běžným PPC systémem, kdy se majiteli stránky platí za každý klik a zároveň se platí i za získání zákazníka (samozřejmě mnohonásobně víc).
Takový typ spolupráce obvykle probíhá přímo mezi majitelem webu nabízejícím reklamní prostor a tím, kdo prostor poptává, tedy inzerentem. Systémem, který soustřeďuje nabízející a poptávající na jedno tržiště a tím jim šetří starosti jednak se sháněním prostoru/inzerenta, jednak s
technickým řešením, je u nás systém Potenza.
 

Affiliate systém pro provozovatele eshopů apod.

Pokud nechcete být affiliate partnerem, ale provozovat affiliate systém vlastní, na trhu je spousta hotových řešení za celkem rozumné ceny. Pokud chcete systém rovnou v češtině, můžete zkusit Post Affiliate Pro, je kompatibilní s u nás běžně používanými krabicovými řešení eshopů jako ShopCentrik od NetDirectu, InShop od Zoneru, osCommerce a dalšími.